راهنمای خرید پارکت لمینت
راهنمای خرید پارکت لمینت

به فکر بازسازی یا تغییر در دکوراسیون منزل یا محیط کارتان هستید؟ البته که یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه پارکت لمینت است. شاید بگویید چرا پارکت چوب طبیعی را انتخاب نکنم؟ نکته ای که وجود دارد این است که بر خلاف نظر خیلی از متقاضیان خرید کفپوش، پارکت لمینت از خیلی جهات مناسب تر از پارکت چوبی است، یکی از آن جهت که قیمت پایین تر و به صرفه تری دارد و دوم اینکه در برابر عواملی مانند، رطوبت، فشار، نفوذ حشرات و... مقاومت خیلی بهتری نشان میدهد و در کل ظرافت چوب را داراست و تفاوت ظاهری کاملا مشابه با پارکت چوب طبیعی دارد.

در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که حتماً در هنگام خرید پارکت لمینت باید به آن ها دقت کنید.

مغزی پارکت لمینت

لایه اصلی پارکت لمینت، لایه میانی آن است که در بازار با جنس mdf و hdf تولید میگردند. لایه ام دی اف به هیچ وجه مناسب بکار بردن در لمینت نیست زیرا کیفیت نهایی محصول کاهش پیدا میکند و خیلی از فروشندگان جهت کاهش قیمت تمام شده محصول از این متریال استفاده میکنند. HDF در واقع فیبر با چگالی بالا بوده که دارای کیفیت بسیار خوبی است و مقاومت محصول نهایی را چند برابر میکند و همچنین باعث نفوذناپذیری آب به درون لمینت می شود. پارکت لمینت کورنوپل که توسط گروه بازرگانی توافق عرضه میگردد از لایه HDF بهره مند است تا عملکرد مناسبی داشته باشد و سالیان سال بدون هیچ مشکلی دوام داشته باشد.

کلاس سایشی پارکت لمینت

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، کلاس سایشی پارکت لمینت است. کلاس های سایشی تعریف شده برای پارکت به 5 درجه زیر تقسیم می شود:

AC1: جهت استفاده در فضای مسکونی با تردد کم

AC2: جهت استفاده در فضای مسکونی با تردد متوسط

AC3: جهت استفاده در فضای مسکونی با با تردد زیاد و یا اماکن تجاری با تردد کم

AC4: جهت استفاده در اماکن تجاری با تردد متوسط

AC5: جهت استفاده در اماکن تجاری با تردد تردد زیاد

 

انواع پارکت لمینت

پارکت لمینت ها در دو نوع ساده و شیاردار یا VGROOVE تولید می شوند. اگر میخواهید ظاهر پارکت تان کاملاً مشابه پارکت چوبی باشد، پارکت لمینت شیاردار بدلیل شیار هایی که در هر تایل دارد گزینه مناسبی برایتان خواهد بود. پارکت لمینت ساده قیمت پایین تری نسبت به نوع شیاردار آن دارد اما همچنان قیمت پارکت لمینت شیاردار پایین تر از پارکت چوبی می باشد.

رنگ پارکت لمینت

رنگ پارکت لمینت اگر بدرستی انتخاب نشوند زیبایی دکوراسیون تان را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار خواهد داد. شما باید مطابق رنگ های بکار برده شده در دکوراسیون محیط تان، رنگی برای پارکت لمینت در نظر بگیرید. این هماهنگی های بین رنگ ها بسیار حائز اهمیت است و باید دقت زیادی برای آن بکار گرفت، به همین دلیل برای انتخاب بهتر و راحت تر می توانید از مشاوران و کارشناسان فروش گروه بازرگانی توافق کمک بگیرید و یا به مقاله راهنمای انتخاب رنگ پارکت لمینت رجوع کنید.

زیرسازی پارکت لمینت

این مورد بطور مستقیم در خرید پارکت لمینت دخالت ندارد اما باید بدانید که هنگام نصب آن ممکن است نیاز به زیرسازی باشد یطور مثال در اتاق هایی که داراری سیستم گرمایشی از کف هستند باید از فوم های مخصوص که عموماً از جنس چوب پنبه طبیعی ان استفاده شود و یا برای اینکه از ایجاد صدا جلوگیری شود و جهت عایق بندی صدا باید از فوم سایلنت استفاده شود.

در این مقاله به چند نکته مهم در خرید پارکت لمینت اشاره شده. البته که نکات جزئی دیگر هم وجود دارند و شما میتوانید برای دریافت راهنمایی کامل تر و دقیق تر با ما در ارتباط باشید.