این روزها استفاده از کفپوش در دکوراسیون داخلی خانه بسیار رایج شده است. استفاده از کفپوش‌ها در کف خانه علاوه بر زیبایی منحصربه‌فردی که دارد راحتی و آسایش اعضای خانواده را نیز فراهم می‌کند.

البته برای نصب کفپوش باید به‌صورت اصولی پیش رفت و قبل از هر چیز مساحت فضای کف اتاق را محاسبه کرد. برای نصب کفپوش و حتی فرش باید قبل از هر چیز فضای کف را بدانید تا بتوانید متناسب با آن فرش و کفپوش کافی را انتخاب کنید.

محاسبه کردن فضای کف اتاق و سالن کار پیچیده‌ای نیست به این دلیل که فضای کف اتاق به‌صورت مستطیلی و مربعی شکل است که می‌توان با ضرب کردن طول و عرض به‌راحتی مساحت کفی اتاق را محاسبه کرد. بنابراین برای انتخاب و سفارش دهی کفپوش باید قبل از هر چیز مساحت اتاق را محاسبه کنید و سپس با توجه به‌اندازه گیری کف در بین مدل‌های متنوعی از کفپوش با توجه به سلیقه شخصی خود بهترین و زیباترین مدل را با توجه به دکوراسیون داخلی فضای خانه سفارش و خریداری کنید.

 اندازه گیری ابعاد پارکت لمینت

اندازه‌گیری متراژ کفپوش

اندازه‌گیری متراژ کفپوش ازجمله نکات مهم و مؤثر در خرید مناسب‌ترین کفپوش برای فضای کف به‌حساب می‌آید. بنابراین شما با محاسبه متراژ کفپوش به‌راحتی می‌توانید هزینه موردنیاز برای پرداخت کفپوش را محاسبه کنید. اندازه‌گیری متراژ کفپوش ازجمله کارهای مهم و ضروری قبل از سفارش دهی کفپوش به‌حساب می‌آید درواقع با انجام محاسبه دقیق از متراژ کفپوش موردنیاز شما می‌توانید هزینه نهایی را برای خرید کفپوش محاسبه کنید. از طرفی شما می‌توانید با خیال راحت تصمیم‌گیری کنید و با توجه به هزینه نهایی محاسبه‌شده با توجه به سلیقه خود زیباترین مدل از کفپوش را سفارش و خریداری کنید. البته اهمیت محاسبه متراژ کفپوش درزمانی که خودتان کفپوش را نصب می‌کنید بیشتر می‌شود پس محاسبه کردن و دانستن متراژ کفپوش ازجمله کارهای مهم و ضروری قبل از سفارش دهی کفپوش است که حتماً باید انجام شود. اگر محیط موردنظر برای نصب کفپوش به‌صورت مربع و مستطیلی شکل باشد کار شما راحت خواهد بود و شما تنها باید با استفاده از متر طول و عرض محیط را اندازه‌گیری و سپس در هم ضرب کنید. البته اگر منزل شما چندین اتاق دارد شما می‌توانید با محاسبه و اندازه‌گیری مساحت هرکدام از اتاق  یا سالن و جمع‌کردن اعداد موردنظر متراژ نهایی کفپوش را به دست آورید و در آخر نیز با برآورد هزینه برای خرید کفپوش موردنظر را سفارش دهی کنید.

اندازه‌گیری کف برای نصب کفپوش

مدل‌های متنوعی از کفپوش در وب‌سایت فروشگاه موجود است که شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود کفپوشی مناسب با فضای خانه سفارش دهید. اما بهتر است برای برآورد هزینه و اینکه چه میزان کفپوش موردنیاز است قبل از هر چیز فضای کف اتاق و سالن را محاسبه کنید. بنابراین اگر کف اتاق‌های خانه و سالن مربع یا مستطیلی شکل بود کار شما بسیار راحت خواهد بود و شما به‌راحتی با ضرب کردن طول و عرض می‌توانید به رقم قابل‌توجهی دست پیدا کنید. البته اگر فضای کف اتاق به‌صورت گرد و مثلثی شکل بود شما باید فضای کف را به بخش‌های کوچک مربع و مستطیلی شکل تقسیم کنید و تک‌تک طول و عرض را باهم ضرب و درنهایت عدد نهایی را محاسبه کنید. در زمان اندازه‌گیری باید حواستان به بخش‌های جداکننده بین اتاق‌ها و آشپزخانه نیز باشد تا در زمان نصب کفپوش با قسمت‌های خالی روبه‌رو نشوید. برای اندازه‌گیری مساحت کف باید از یک متر استفاده کنید. به این نکته دقت داشته باشید که در زمان اندازه‌گیری کف حتماً یک مقدار اضافه‌تر از مقدار اصلی در نظر بگیرید. این احتمال وجود دارد که در حین جابه‌جایی تکه‌هایی از کفپوش بشکند و یا اینکه در قسمتی از فضای خانه لازم باشد از کفپوش بیشتری استفاده کنید. علاوه بر این در برخی از مواقع به دلیل نامناسب بودن برخی از زاویه‌های اتاق یا سالن در زمان نصب کفپوش باکم یا زیاد بودن کفپوش موردنیاز مواجه خواهید شد که درنتیجه باید یک مقدار اضافی از مقدار اصلی برآورد کنید. درنتیجه در زمان نصب شما بدون هیچ نگرانی و دغدغه از کم‌آوردن کفپوش می‌توانید مطابق با اندازه‌گیری که انجام داده‌اید کفپوش بخش‌های مختلف خانه اعم از اتاق، سالن و سایر بخش‌ها را به‌راحتی انجام دهید. در زمان نصب کفپوش و باز کردن بسته‌بندی کفپوش بهتر است بااحتیاط عمل کنید و بسته‌بندی حاوی کفپوش را بررسی کنید تا هیچ‌گونه مشکل و آثار ضرب‌دیدگی در کفپوش‌ها وجود نداشته باشد.

البته در زمان سفارش و خرید کفپوش باید متناسب با دکوراسیون داخلی بهترین نوع از کفپوش را انتخاب کنید. مدل‌های متنوعی از کفپوش در وب‌سایت فروشگاه موجود است که شما با محاسبه مساحت به‌دست‌آمده و بودجه خود می‌توانید کفپوشی مناسب با فضای موردنظر انتخاب و سفارش دهید.

ابعاد پارکت لمینت

محاسبه مقدار موردنیاز کفپوش

کفپوش‌ها و پارکت‌ها دربسته بندی‌های کامل برای مشتریان ارائه‌شده که روی هر بسته اطلاعات مشخصی از تعداد و متراژ پوششی هر برند ذکرشده است.

البته قیمت هر بسته با توجه به نوع برند آن متفاوت است اما فرمول بکار رفته برای محاسبه کفپوش موردنیاز در هرکدام از بسته‌بندی‌ها یکسان است که بدین‌صورت می‌باشد.

متراژ موردنیاز ÷ متراژ بسته موردنیاز = تعداد بسته موردنیاز

البته برای محاسبه قرنیز نیز می‌توانید متراژ دورتادور اتاق را با متر اندازه بگیرید و درنهایت باهم جمع کنید تا مقدار موردنیاز محاسبه شود.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای کم نیاوردن کفپوش در زمان نصب بهتر است یک الی دو بسته برای اطمینان سفارش دهید تا در زمان نصب با مشکل کم‌آوردن کفپوش مواجه نشوید و درنهایت در نصب کفپوش نیز هیچ وقفه‌ای ایجاد نمی‌شود.

 اندازه گیری کفپوش

سخن پایانی

هدف از کفپوش فراهم کردن سطحی بادوام و راحتی هر چه بیشتر اعضای خانواده می‌باشد.قبل از سفارش دهی کفپوش، اندازه‌گیری کف و همچنین محاسبه کفپوش موردنیاز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. درواقع شما با اندازه‌گیری و محاسبه اعداد می‌توانید هزینه موردنیاز را برآورد کنید و تعداد بسته‌های موردنیاز از کف‌پوش را سفارش دهید. البته اندازه‌گیری کف، کار چندان پیچیده‌ای نیست و البته به تخصص خاصی نیز نیاز نیست و شما می‌توانید با اندازه‌گیری مساحت کف با استفاده از متر مساحت فضای کفی را محاسبه کنید. البته اگر خانه شما اتاق‌ها و سالن متعددی داشته باشد شما برای محاسبه مساحت کل فضای کفی می‌توانید با استفاده از متر به‌طور جداگانه فضای کف هر اتاق و سالن را محاسبه کنید و درنهایت با جمع مساحت هرکدام عدد نهایی را محاسبه کنید. شما با کسب متراژ کف می‌توانید برآورد کلی از هزینه موردنیاز به دست آورید که درنهایت مطابق با آن کفپوشی کافی سفارش دهید.